Pelerinaj 11 iunie 2016

Parohia IANCU VECHI-MĂTĂSARI, cu sprijinul agenţiei de pelerinaje BASILICA TRAVEL a Patriarhiei Române, organizează sâmbătă, 11 iunie 2016, între orele 8.00 – 19.00, sub genericul ISTORIE, CULTURĂ, SPIRITUALITATE, un pelerinaj la mănăstiri reprezentative din judeţul Dâmboviţa: Nucet, Dealu, Stelea,Viforâta, Catedrala mitropolitană.

Preţul pelerinajului este de 60 lei/persoană şi include:

-transportul cu autocarul, vizitarea celor 5 mănăstiri, asistenţă religioasă, ghid şi masa de prânz la mănăstirea Dealu.

Opţional: vizitarea ansamblului monumental Curtea Domnească – Turnul Chindiei

(intrarea nu este inclusă în preţul pelerinajului şi se plăteşte conducătorului de grup la intrare:  5 lei/elevi, studenţi şi pensionari; 10 lei/restul vizitatorilor)

Pentru înscrieri şi alte detalii vă rugăm să vă adresaţi la pangarul bisericii! Contact: 021/6422913